In Hyon ontdekt u de charmante locatie van de Waterval van Hyon, die recent is gerenoveerd. Deze idyllische plek, waar de rivier en de natuur samenkomen, is ideaal voor een rustige wandeling langs het water. Ooit een molen uit de 12e eeuw heeft deze plek de eeuwen doorstaan. Hoewel de resten van de molen zijn verdwenen, blijft de waterval een onmiskenbaar symbool van het dorp.
- Thuis
- Bezienswaardigheden en musea
- Waterval van Hyon
Waterval van Hyon



Over de activiteit
Talen
In het hart van Hyon nodigt de Moulin-au-Bois, ook bekend als de stuwdambrug of de watervalsite, u uit om een charmante en rustige plek te ontdekken, ideaal voor een wandeling. Gelegen in een idyllische omgeving biedt deze recent gerenoveerde brug-waterval, waar de rivier en de omliggende natuur samenkomen, een ware oase van rust voor liefhebbers van wandelingen langs het water.
Een stukje geschiedenis: Deze plek, ooit de locatie van een oude molen uit de 12e eeuw, heeft door de eeuwen heen vele transformaties ondergaan. Van de oorspronkelijke molen tot de industriële activiteiten van de leerlooierij, zijn er vandaag slechts enkele overblijfselen te zien. Maar de waterval blijft een getuige van de schoonheid en geschiedenis van dit stukje Hyon. Een plek om te ontdekken, tussen natuur en erfgoed!
Algemene informatie
Contactgegevens
Adres
Rue du Moulin au Bois,7022 Hyon
Tarieven
Gratis
Klantenbeoordelingen
Deze beoordelingen zijn verzameld van Google Reviews
Magnifique endroit. Outre le pont et la "cascade", le mini parc en dessous est très mignon
Très bel endroit, un parc entièrement remanié et une cascade remise en état. Un endroit calme, idéal pour se balader seul, à deux en amoureux, avec ses enfants et même avec son chien. Un étang avec des canards agrémenté votre ballade et des petites phrases sur chaque ponton. Pas de moutons lorsque je suis allée. Accès facile avec des places de parking ( une dizaine je dirai).
Belle découverte par hasard, très nature, reposant… nous reviendrons
Wonderful place!
Nice environment with birds and water and a river