VisitMons Logo

De bloementuinen van het Kasteel van Havré

default textVille de Mons - Oswald Tlr.
default textVille de Mons - Oswald Tlr.
default textWBT-David Augusto Rocaberti Salamanca
default textville de Mons - Oswald Tlr.

Een geurige onderdompeling in een uitzonderlijke omgeving

Vanaf het moment dat de bezoeker onder de poort van de conciërgerie binnenkomt, wordt hij meegevoerd naar een betoverende wereld van 6.000 m² bloeiende tuinen, waar de geur van rozen de lucht vult. Schaduwrijke bankjes, omringd door bomen van diverse soorten, bieden momenten van ontspanning en laten bezoekers genieten van het prachtige uitzicht op het kasteel van de hertogen van Havré.

Over de activiteit

Talen

FR

Een unieke tuin in de regio

Opgericht in 1998 op initiatief van Maurice Lafosse, burgemeester van Bergen (Mons), werden de tuinen in 2002 voor het publiek geopend dankzij de inzet van de vzw Les Amis du Château des Ducs d’Havré. Oorspronkelijk ontworpen als een rozentuin ondergingen de tuinen ingrijpende veranderingen na de strenge vorst van de winters van 2009 en 2010. Ze werden tot een composiet ruimte heringericht, waar rozen en vaste planten harmonieus samenkomen in een subtiel evenwicht tussen een "moderne" tuin met rechte lijnen en een "Engelse" tuin met zachte bochten.


Een uitzonderlijke botanische rijkdom

Van de 252 oorspronkelijke rozenvariëteiten en -cultivars is bijna de helft bewaard gebleven, geïdentificeerd en gelabeld. De vaste planten omvatten ongeveer 360 soorten en variëteiten. Deze collecties vormen een waardevol botanisch erfgoed, verrijkt door nieuwe aanplantingen in 2017.


Een educatieve en levendige ruimte

Sinds 2016 heeft een samenwerking tussen de Stad Bergen (Mons) en de Provincie Henegouwen de tuinen een educatieve dimensie gegeven. Ze dienen nu als educatief hulpmiddel voor het provinciaal onderwijs en bevorderen buiten leren.

In 2019 werden de tuinen volledig gerestaureerd door een team van tuinmannen onder leiding van de heer Y. Zigger (Provincie Henegouwen). Talrijke rozenvariëteiten werden opnieuw geplant, wat jaarlijks veel liefhebbers trekt. In 2021 werden bomen toegevoegd om schaduwrijke plekken te creëren, en een educatieve route over bestuiving werd ingericht. Ook werd een tuin met aromatische en keukenkruiden aangelegd, aangevuld met bijenkasten beheerd door een lokale imker.


Een gelabelde en erkende tuin

In juni 2021 traden de bloeiende tuinen toe tot het netwerk van Parcs et Jardins de Wallonie (Parken en Tuinen van Wallonië). Meer recentelijk, op 22 juni 2023, kregen ze het prestigieuze label "Jardin Remarquable", toegekend door de vzw Parcs et Jardins de Wallonie. Deze erkenning getuigt van de uitzonderlijke kwaliteit van de site en het belang ervan in het landschappelijk erfgoed van de regio.

Kom deze uitzonderlijke tuinen ontdekken, waar natuur, geschiedenis en educatie samenkomen om een onvergetelijke ervaring te bieden.

Algemene informatie

Contactgegevens

Adres

30 Rue du Château,7021 Havré

Telefoon

Tarieven

Minimum prijs (volwassene)

3

Maximum prijs (volwassene)

3

Klantenbeoordelingen

🇳🇱🇫🇷🇬🇧🇩🇪

Deze beoordelingen zijn verzameld van Google Reviews

Z
Zahira Mnissair🇳🇱
18 juli 2025

Mooi en authentiek, je kon er rond ook wandelen

W
Wendy Veerbeek🇳🇱
15 juli 2025

Nationale Feestdag bij Kasteel Havrè België. Er werden medailles uitgereikt en er was een toespraak. Het eten van de catering was lekker en zeer gevarieerd. En aan het eind nog een vuurwerkshow. Top.

D
Daniel Gui🇫🇷
20 mei 2025

chateau partiellement en ruine agréable à l'œil pas visitable et parking intérieur envahi de voitures

K
Klaske de Jonge🇬🇧
21 april 2025

Strange place with castle that is merely demolished and in a bad stage. Not worth visiting

F
Fatih Dağlar🇩🇪
2 april 2025

Ein Schloss in der Nähe des Stadtzentrums von Mons. Es hat eine große Fläche, die von Wasser umgeben ist. Zum Zeitpunkt unseres Besuchs wurde das Schloss gerade restauriert. Im Garten des Schlosses gibt es einen botanischen Garten mit verschiedenen Blumen. Die Landschaftsgestaltung ist wunderschön. Es gibt auch einen Spielplatz und einen Spazierbereich für Kinder. Ein wunderschönes historisches Gebäude.

Praktische informatie

Vanaf

€ 3Per persoon

Bezoek de website

Gerelateerde activiteiten